Ціни що представлені на сайті, є актуальними для ГУРТОВОГО ЗАМОВЛЕННЯ
Гуртові знижки
Знижки при замовленні на суму:
  • від 15000 грн - знижка 2%
  • від 25000 грн - знижка 3%
  • від 40000 грн - знижка 5%
На товари з розпродажу гуртові знижки не поширюються.
Гуртове замовлення - від 4000 грн
При замовленні на суму менш ніж 4000 грн, ціна збільшується:
  • до 1500 грн на 50%
  • від 1500 до 2500 грн на 30%
  • від 2500 до 4000 грн на 20%

Обереги і талісмани

Обереги поділяються на речові (предметні), символічні та словесні (змови). У число оберегів входять різноманітні амулети і талісмани. Є обереги від псування, зглазу, хвороб тощо. Оберегами можуть бути найрізноманітніші предмети.

Амулет (від лат. amuletum) (апотропей, оберіг), предмет, який, за забобонними уявленнями, здатний охороняти його власника від лих. Прагнення людини убезпечити себе від невдач, хвороб і зла є настільки ж стародавнім, як і сама людина. З часів мешканців печер амулет, предмет, наділений таємними магічними силами, виконує роль захисника людини. За уявленнями стародавньої людини, на її життя впливають невидимі добрі і злі сили.

Молитви, жертвопринесення і дари змушують добрих духів дарувати людям блага; амулети не дають змоги злим духам позбавити людину цих благ. Амулет - речниця, забезпечена відомими фігурами, знаками або написом, наприклад, камінь, метал тощо; його носять звичайно на шиї для запобіжного заходу від хвороб, чар, ран та інших нещасть. Вперше амулети згадуються у Плінія і означають засіб проти отрути. Вчені припускають дві версії походження слова амулет: на одну думку воно походить від латинських слів (amoliri, scil. fascinum, відображення чар), по іншому, більш ґрунтовному - арабського (hamala, носити), і перейшло до нас як і словоталісман, що виражає те саме поняття, від арабів.

Стародавні єгиптяни, ассирійці, вавилоняни, араби та євреї вважали амулети дуже важливими предметами. Єгиптяни використовували амулети в усіх випадках життя. Амулет у формі жаби забезпечував родючість; анхи були пов'язані з продовженням життя і спадкоємністю поколінь; п'ят, або око, дарував хороше здоров'я, комфорт і захист від усього поганого; жук-скарабей був символом воскресіння після смерті і захищав від шкідливої магії. Деякі єгипетські амулети мали величезні розміри: скарабей з Карнака (зберігається в Британському Музеї) має п'ять футів у довжину, три фути в ширину і важить більше двох тонн. Ассирійці і вавилоняни використовували як амулети циліндричні друку, в які вставляли напівдорогоцінні і дорогоцінні камені, кожен з яких мав свою власну, унікальну магічну здатність.

Євреї носили півмісяці для захисту від зглаза і прив'язували до одягу дзвіночки для захисту від злих духів. Старий заповіт найсуворішим чином заборонив вживання таких чарівних засобів, але все-таки у євреїв, як спадщина язичництва, зустрічаються амулети - обереги у вигляді прикрас для відбиття негараздів: такі сережки, які Яків забирає у своїх домашніх (Буття XXXV, 4) і зариває; невеликі місяці, якими східні жінки обвішують себе, тощо. Цицит і Тефілім, тобто шкіряні квадратики з біблійними промовами на пергаменті або папері, які євреї покладають на себе під час молитви, не повинні бути зараховуватися до амулетів, оскільки їх призначення нагадувати про заповіді Божі.

У греків такий симпатичний запобіжний засіб, як оберіг, називався взагалі філактеріон і вдягався дитині негайно при народженні. У великій пошані перебував і аметист, який носили в перснях. Той же звич був у римлян, які вживали для цього плитки різних форм з різного матеріалу з загадковими знаками або вимовами, також і інші різноманітні речовини, які за давньоіталійським звичаєм полягали в футлярчики (bulla) і носилися на шнурках на шиї.У стародавньому християнстві повинні бути суворо відрізнятися від амулетів дозволені церквою єнколпії (нагрудні хрести), філактерії і медалі (Agnus Dei); Також бронзові або скляні риби з вушками для навішування, які, так як слово, тобто риба укладає в собі початкові літери грецьких слівІсус Христос, Син Божий, Спаситель, належать до чисто християнських символів.

Забобонні чарівні засоби, такі як амулети, обереги і талісмани, були завжди заборонені, однак вони перейшли з язичництва і в християнство, причому вони були або греко-римського походження, або східного, особливо ж юдейсько-каббалістичного, наприклад, так звані абраксас-амулети Василидіянців та інших гностичних сект XI століття, чудові монети із зображенням і написом Олександра Македонського і т. п. Часто носили ще шматки пергаменту, з написаними на них початковими віршами Євангелія Івана, як запобіжний засіб від хвороб і нещасть. Благословляючи віруючих захищати себе християнською святинею, церква постійно боролася проти залишків язичницького забобону і, нарешті, вживання амулетів взагалі було урочисто засуджено на Лаодикійському соборі IV століття, Григорієм II в 721 році і при Карлі Великому в Туре.

Ha Сході амулети знаходяться у загальному вживанні, дуже часто використовуються в Італії, особливо проти так званого поганого ока. Два символи, що застосовуються як амулети, зустрічаються практично на всьому протязі історії: це символічні очі і символічні фалоси. Очі захищають від злих духів; їх можна зустріти на багатьох могилах, стінах, посуді та коштовностях. Фалічний символ, зображуваний у вигляді рогу або руки, захищає від поганого ока. Написані на амулетах імена бога або богів, що дають їм силу, відомі з давніх часів; особливо це було популярно з епохи Ренесансу і аж до початку 20-го століття, коли для магів спеціально писалися чаклунські книги, що містять спеціальні інструкції щодо нанесення цих написів.

B магії використання імені божества вважається прямим підключенням до божественної енергії. Для позначення особистого імені Бога в Старому Завіті юдеї використовували слово з чотирьох літер, яке називається тетраграма, читається якЯхве". Це ім'я використовували в різноманітних написах на багатьох амулетах і талісманах, щоб допомогти магам вигнати демонів і захистити їх самих від нападів духів. Талісман (від пізньогрецького слова telesma - посвята, чари), предмет, який, за забобонними уявленнями, приносить щастя, удачу. Служить також оберегом.